HAFİF BETON UYGULAMALARI

ECOFOAM,

köpük ajanı ve köpük jeneratörüyle elde edilen kararlı köpüğün beton içerisine homojen şekilde yerleştirilmesi ile üretilenhafif bir beton cinsidir.

Üretim süreci içinde çimento hidratasyonu dışında hiçbir kimyasal reaksiyon gözlenmez.

Bünyesindekum ve çimentodışında malzeme bulunmadığı gibi köpüğün ana maddesi köpük ajanı tamamen doğal bir malzemedir


YARDIMCI ÜRÜN VE EKİPMANLAR 

Ecofoam : Köpük ajanı

Çimento   : Portland Çimento  42,5 – 52,5

Kum ve Dolgu malzemeleri  :

İsteğe bağlı su  : Çimento harcını oluşturmak

Köpük jeneratörü : Ecofoam ajanını Patlatma Makinesi

Harç Beton karıştırıcısı : Karıştırıcı Mikser

Beton pompası : Yatay ve Düşey taşıyıcı

Mobil Köpük Beton Makinası

 

Sabit ve Taşınabilir Köpük Beton Makinası more

 


ECOFOAM

Isı ve Ses İzolasyonlu Hafif Beton İçin, Köpük Oluşturma Ajanı çimento harcı konulmuşhava kabarcıklarından dolayı çimento sarfiyatını azaltır. Hava kabarcıkları yüzeyini saran çimento harcının iç cidarındaki kristalleşmedendolayı iyi bir mukavemet sağlar.

ECOFOAM

ile hazırlanmı şköpük beton Nefes alır, Terleme yapmaz, Nem tutmaz. Betonun uzun ömürlü olmasını sağlar.

ECOFOAM

ile hazırlanmış Köpük beton ( Foam beton ) Isı ve Ses Yalıtımlı olmasından dolayı, Başka yalıtım malzemelerine ihtiyaç duyulmaz.

NANO Teknoloji ile Geliştirilmi Anti bakteriyel , Enzim ve Aktif Protein esaslıdır. Organiktir Doğaya zarar vermez, geri dönüşümlüdür. İnsan sağlığına zararlı değildir.

 

 

HAFİF KÖPÜK BETON -KULLANIM VE FAYDALARI:

ISI YALITIMI : 


Hafif Köpük Beton ile üretilmişblok veya panel duvarlar; bünyelerindeki özel hava boşlukları sayesinde çok iyi yalıtım özelliği gösterir. Bu nedenle ilave izolasyon malzemesine ihtiyaç göstermez.. 

YANGINA DAYANIM : 

1100 Kg/m3 dansitedeki ,150 mm kalınlığındaki Hafif Köpük Beton Duvar yaklaşık 5 saat yangın etkisine mukavimdir. 400 Kg/m3 dansitedeki , 100 mm kalınlığıda duvar ise ; uzun süre yangına mukavemet gösterir.. 

SES YALITIMI :

Yapısındaki özel hava boşlukları Hafif Köpük Beton'a çok iyi bir ses absorpsiyonu özelliği kazandırır. Ara duvar ve kat taban betonu olarak yaygın kullanılmaktadır.. 

 

MALZEME TASARRUFU : 

Hafif Köpük Beton dan üretilmişbeton ve blokların hafif liği nedeniyle binaların statik yükleri azalmakta; Böylece kullanılan beton ve demir miktarlarında dikkate değer azalma yapılabilmekte ,böylece hem bina yapım hemde işçilik maliyetlerinde tasarruf sağlanmaktadır.Hafif Köpük Beton çimento,kum,su ve özel köpük kullanılarak üretildiği için akıcı bir betondur.Kalıplara uygulanmada vibratörlere ihtiyaç duyulmaz.. 

 

HIZLI ve KOLAY UYGULAMA :

Hafif Köpük Beton akıcı dır, kolaylıkla döküm yapılır. Hafif'tir, taşınması kolay,nakliyesi kolay,işçiliği kolay,blok ebatları büyük.Bu nedenle kısa zaman ve az işçilikle geniş yüzeylerin kaplanması mümkün olur..